news

Poradnia laktacyjna – dlaczego warto się tam zgłosić?

Karmienie naturalne jest jak wiadomo najlepsze dla dziecka w pierwszym okresie życia. I zarówno międzynarodowe organizację zajmujące się edukacją i promocją zdrowia, jak i nasze mamy i babcie są co do tego zgodne. Problem polega na tym, że nie każda młoda mama może i potrafi zacząć karmić naturalnie. Tu z pomocą przychodzi poradnia laktacyjna.

Poradnia laktacyjna – jak to działa?

Ideą jaka stoi za koniecznością prowadzenia w ośrodkach zdrowia i szpitalach poradni laktacyjnych jest przede wszystkim upowszechnianie naturalnego karmienia, jako najlepszej metody karmienia maluszków. Wydaje się to być oczywiste, ale często mamy do czynienia z sytuacją, w której młode mamy po pierwszych niepowodzeniach, szybko rezygnują w prób karmienia piersią, sądząc, że się do tego nie nadają, obwiniając się i coraz głębiej brnąc w depresję. W miejscach takich jak poradnia laktacyjna powinny uzyskać wsparcie w swojej sytuacji i szereg informacji dotyczących właściwych procedur służących do wypracowania technik karmienia, jakie zaakceptuje ich dziecko.

Zapraszamy na http://szkolarodzenia.rybnik.pl/.

Szybko nie znaczy dobrze – czyli jak podejść do wizyty w poradni laktacyjnej?

Pierwsza wizyta w poradni przede wszystkim nie powinna się wiązać u młodej mamy z jakimkolwiek stresem. Powinno się do niej podejść jako do szansy, a nie ostatniej deski ratunku, która jeśli zawiedzie, będzie trzeba przyznać, że młoda mama ma jakiś defekt. poradnia laktacyjna to miejsce, gdzie kobietom się pomaga, nie je ocenia czy piętnuje niepowodzenia. Już po pierwszej wizycie kobieta powinna czuć wsparcie, lepiej o sobie myśleć i przede wszystkim nie obwiniać się o niepowodzenia. Czasem nie mają one w ogóle związku z samym zachowaniem i podejściem do karmienia młodej mamy.