news

Jakie podstawowe ubranka maluch musi mieć na wyprawkę?

Przygotowując wyprawkę do szpitala na okoliczność porodu zwykle zastanawiamy się przede wszystkim nad kocykami i pieluszkami, ale przecież nowo narodzony maluch musi mieć też jakieś ubranko. Jakie elementy ubranka dla maluszka warto w ramach szpitalnej wyprawki przygotować?

Szpitalne standardy

W szpitalu tak naprawdę obecnie nie dostaniemy wiele dla maluszka. W publicznej placówce obowiązuje nas więc dostarczenie pierwszego ubranka. W skład zestawu powinny wchodzić m.in. body dla noworodka, czapeczka, skarpetki, koszulka z długim rękawem, kaftanik i śpiochy. Oczywiście wszystkie te elementy najlepiej gdyby występowały w kilku egzemplarzach, bo przecież ze szpitala po naturalnym porodzie wychodzi się zwykle po dwóch-trzech dniach.

Jak wybrać pierwsze body dla noworodka?

Pierwsze body dla noworodka na pewno muszą być bawełniane, mieć duży dekolt i być zapinane zarówno na górze jak i w kroku,. Body nie powinny być ani za duże, ani za małe. Koniecznie sprawdź https://colorstories.pl/body/. Jeśli nasz maluch na ostatnim zdjęciu zrobionym przed rozwiązaniem nie ma więcej niż 50 cm, nie warto kupować na początek, polecanego przez większość szpitali rozmiaru 62, bo nie będzie się nadawał, a za duże body to tylko problem dla nas i maluszka. Nie wybierajmy też rozmiarów najmniejszych i nie kupujmy ich w wielu egzemplarzach, bo w pierwszym okresie życia, maluch bardzo szybko rośnie i szybko okaże się, że body i wszystkie inne małe ubranka będą za małe. Warto zadbać o to, by body i inne ubranka były jasne i maksymalnie łatwe w przebieraniu, w początkowej fazie życia dziecko bardzo dużo śpi, więc potrzebna jest mu przede wszystkim wygoda.